Geri Ödeme

Geri Ödeme

Geri Ödeme

• Geri ödeme gönderdiğiniz ürün/ürünlerin, piedratinex.com.tr tarafından kargo şirketinden teslim alınmasını takiben ürünün hasar kontrolü yapıldıktan sonra iade işleminin onaylanması durumunda 10 iş günü içerisinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenerek gerçekleşecektir.

• Siparişin ürün gönderimi yapılmadan ya da farklı bir sebeple olumsuz sonuçlanması durumlarında alınan ödeme yine 10 iş günü içerisinde müşterinin hesabına iade edilir.

• Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak kredi kartınıza yapılır.

Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır). Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder. Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2. taksiti hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.

• Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Debit kartlara iade bankalara göre farklılık gösterebilmektedir. Online olarak iade yapılamadığı takdirde sizinle iletişime geçilerek IBAN numaranız istenecek ve iade Havale/EFT olarak gerçekleştirilecektir.

• Ödeme şekli “Havale/EFT” veya “Kapıda ödeme” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN numaranıza paranız geri ödenir.

Geri Ödeme Sonrası

Havale/EFT olarak iadeniz tamamlandığında piedratinex.com.tr tarafından, hesabınıza tanımlı olan e-mail adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilmektedir.

Bu dekontu içeren e-mail elinize ulaştıysa bankanıza piedratinex.com.tr tarafından iade ödemesi yapılmış demektir.

İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise, bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu süreç, bankaların tüm üye iş yerleri ve bireysel müşterilerine uygulamakta olduğu standart süreç olup; iade işlemleri aynı gün içerisinde kredi kartına geri yansıtılmamaktadır.

Dekontun size ulaşmasından itibaren hala hesabınızda iade tutarını göremiyorsanız, dekontta belirtilen bilgiler ile bankanıza başvurunuz.

0
×